Back to top

Kórnik Triathlon 2018 - UWAGA OGRANICZENIA W RUCHU

Ogłoszenia
Gmina Kórnik

12 sierpnia odbędzie się 4 edycja zmagań triathlonowych w naszym mieście. Po trzech edycjach które odbyły się na rynku władze miasta wraz z organizatorami postanowili sprawdzić jak wyglądać może triathlon rozgrywany na Błoniach.

Dzięki tej zmianie zawody będą na pewno dużo bezpieczniejsze oraz przysporzą mniej problemów mieszkańcom centrum miasta.

Jak na tą zmianę zareagują zawodnicy, kibice oraz mieszkańcy dowiemy się już w drugą niedzielę sierpnia.

Mamy nadzieję, że Błonia dzięki swojej  infrastrukturze pozwolą na świetne rozegranie zawodów, a nowe trasy: rowerowa w kierunku Mosiny i na obwodnicy oraz biegowa na terenie parku zwierzynieckiego spodobają się zawodnikom i ich kibicom.

Na listach startowych jest już ponad 600 osób, będzie to więc jedna z największych imprez triathlonowych w Wielkopolsce.

Zawody sporym zainteresowaniem cieszą się również wśród mieszkańców naszej gminy, których bardzo wielu zapisało się na dwa dystanse: 1/4 IM (0,95 m pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,5 km biegu) oraz 1/10 IM (dystans specjalnie przygotowany dla osób które chcą rozpocząć swoją przygodę z triathlonem - 0,38 m pływania, 18 km jazdy na rowerze, 4,2 km biegu) oraz sztafety.

Nadal można zapisać się na zawody na stronie internetowej zawodów greatman.pl, a organizatorzy przygotowali specjalne rabaty dla mieszkańców naszej gminy.

W tym roku odbędą się również zawody dla najmłodszych.  O godzinie 12:00 będą się ścigać dzieci w wieku 0-15 biegnąc i jadąc na rowerze.

Przypominamy również o utrudnieniach w ruchy podczas niedzielnych zawodów. Przez całą niedziele zamknięta będzie droga od skrzyżowania ul. Poznańskiej i Woźniaka do granic Mieczewa, a także część obwodnicy od ronda do ul. Konarskiej.

Nam pozostaje zaprosić Was, mieszkańców gminy, do startu w zawodach oraz kibicowania ludziom z żelaza, bo tak zwykło się nazywać triathlonistów.

Szczegółowe informacja o utrudnieniach w ruchu:

 • Od godziny 9:15 do godziny 17:00 zostaną całkowicie wyłączone z ruchu ulice:
  • ul. Woźniaka od skrzyżowania z ul. Poznańską (skrzyżowanie będzie przejezdne) do granic Mieczewa.
  • Obwodnica Kórnika od ronda do ul. Konarskiej (ul. Konarska będzie przejezdna)
 • Objazd do Mosiny zostanie poprowadzony przez:
  • Bnin, Konarskie, Radzewice, Świątniki
 • Objazd do Śremu zostanie poprowadzony przez
  • Bnin
 • Dojazd i wyjazd z Czołowa możliwy będzie przez Konarskie i dalej objazdami.
Plik do pobrania